Zastosowanie piaskarek kabinowych
Wykonanie czyszczenia, ścierania czy gładzenia danej powierzchni nie zawsze wiąże się z ręcznym użyciem papieru ściernego. W dobie dzisiejszej technologii wszystko zmierza do usprawnienia pracy i wygody użytkownika. Dlatego też, coraz popularniejsze stają się piaskarki, a wśród nich największym powodzeniem cieszą się piaskarki kabinowe. Mają one bardzo dużo zalet i pozwalają na komfortową pracę, bez wydzielania niebezpiecznych i szkodliwych pyłów i resztek piasku.
Bezpyłowa i bezpieczna praca
Dostępne na rynku piaskarki ręczne często powodują wydzielanie dużej ilości pyłu i zanieczyszczeń. W związku z tym operator potrzebuje być ubrany w specjalny skafander dla piaskarza, który zabezpiecza go przed działaniem ścierniwa. Piaskarki kabinowe pracują w obiegu zamkniętym. Sprawia to, że piasek czy inne ścierniwo, nie wydostaje się na zewnątrz. Specjalnie zastosowane w urządzeniach odsysacze pochłaniają wszystkie zanieczyszczenia, a praca staje się bardzo wygodna. Oczywiście, na rynku można spotkać bardzo wiele różnego typu piaskarek. Jeżeli chodzi o piaskarki kabinowe, to dostępne są modele stacjonarne, ale również mobilne wersje.
Obróbka szkła
Piaskarki kabinowe występują w różnych rozmiarach. Wybór odpowiedniego urządzenia jest uzależniony od jego przeznaczenia. Piaskarki z obiegiem zamkniętym, najczęściej wykorzystywane są do obróbki szkła czy też ceramiki. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i oprócz działania dekoratorskiego spełniają także funkcje czyszczące i gładzące. Warto pamiętać, że aby uzyskać jak najlepsze efekty, konieczne jest dokładne dobieranie dyszy do grubości wykorzystywanego ścierniwa.